Likya Yolu Haritaları, günceler, rota bilgileri, Likya Yolu GPS bilgileri, diğer tüm yazılara sayfanın üzerindeki MENÜ sekmesinden kolayca ulaşabilirsiniz

07 - Özlen-Letoon/Kumluova-Xanthos/Kınık - Adım Adım Likya Yolu

Adım Adım Likya Yolu kitabının ikinci baskısında her rotaya ait QR kod ile ulaşılan sayfadır. Rota ile ilgili tüm detaylar "Adım Adım Likya Yolu" kitabında olup burada kitabın daha hafif olması için fotoğraflı, ilave açıklama gerektiren bazı ilave ve önemli bilgiler paylaşılacaktır. Bu sayfada rota tarifi bulunmamaktadır.

1- Güncel bilgiler (parkur ile ilgili -varsa- son durum burada paylaşılacaktır)
2- Wikiloc GPS linki
3- Kritik, kaçırılmaması gereken noktalar ve fotoğraflar
4- Uyarı noktaları ve fotoğraflar

- Yola çıkmadan önce veya yürüyüş sırasında kitabın içeriğine ek olarak buraya bakmanız faydalı olabilir.
Sizlerin tespit etmiş olduğu değişiklikleri altugsenel@gmail.com adresine fotoğraf ve açıklaması (olay, durum, tarih) ile bilgilendirme amaçlı attığınız takdirde, isminizi referans vererek burada paylaşabiliriz. Sizlerden sonra yürüyeceklere kollektif bir katkımız olur.

NOT: Bu blogdaki ve kitaptaki tüm yazılar, fotoğraflar ve içerik 5846 no.lu Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa tabidir. 
İzin alınmadan kopyalanamaz, içerik, fotoğraflar veya bir kısmı kaynak gösterilmeden, eser/site sahibinin yazılı izini alınmadan kullanılamaz.


07 - Özlen - Letoon - Xanthos / Wikiloc GPS kaydı - ERİŞİM için TIKLAYIN


NOT: Likya'nın önemli antik yerleşimlerini (başkent ve kutsal merkez) gezip görmeyi planlayanların MüzeKart almalarını tavsiye ederim.

Ana tanrıça Leto'ye ithaf edilmiş bu tapınak Letoon'un en önemli yapısı. Burada Leto, Artemis ve Apollon'a ithaf edilmiş üç adet tapınak bulunuyor.

Sağda Apollon'a ithaf edilmiş tapınak ortada Artemis'in tapınağı bulunuyor. Soldaki Leto'nun tapınağı.

Günümüzde Antalya-Muğla il sınırını çizen Eşen (Xanthos) Çayı, yıllar boyunca taşıyıp biriktirdiği alüvyonlar ile Xanthos'un denizle bağlantısını kesmiş.

Xanthos'ta bulunan Aslanlı Mezar, Harpy ve Nereidler anıtlarının orjinalleri bugün İngiltere'de bulunuyor.

Yazılı Kaya (Xanthos)

Agora'dan Kınık Ovası manzarası

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال