Likya Yolu Haritaları, günceler, rota bilgileri, Likya Yolu GPS bilgileri, diğer tüm yazılara sayfanın üzerindeki MENÜ sekmesinden kolayca ulaşabilirsiniz

28 - Elmayanı Yaylası-Çitdibi - Adım Adım Likya Yolu

Adım Adım Likya Yolu kitabının ikinci baskısında her rotaya ait QR kod ile ulaşılan sayfadır. Rota ile ilgili tüm detaylar "Adım Adım Likya Yolu" kitabında olup burada kitabın daha hafif olması için fotoğraflı, ilave açıklama gerektiren bazı ilave ve önemli bilgiler paylaşılacaktır. Bu sayfada rota tarifi bulunmamaktadır.

1- Güncel bilgiler (parkur ile ilgili -varsa- son durum burada paylaşılacaktır)
2- Wikiloc GPS linki
3- Kritik, kaçırılmaması gereken noktalar ve fotoğraflar
4- Uyarı noktaları ve fotoğraflar

- Yola çıkmadan önce veya yürüyüş sırasında kitabın içeriğine ek olarak buraya bakmanız faydalı olabilir.

Sizlerin tespit etmiş olduğu değişiklikleri altugsenel@gmail.com adresine fotoğraf ve açıklaması (olay, durum, tarih) ile bilgilendirme amaçlı attığınız takdirde, isminizi referans vererek burada paylaşabiliriz. Sizlerden sonra yürüyeceklere kollektif bir katkımız olur.

NOT: Bu blogdaki ve kitaptaki tüm yazılar, fotoğraflar ve içerik 5846 no.lu Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa tabidir. 
İzin alınmadan kopyalanamaz, içerik, fotoğraflar veya bir kısmı kaynak gösterilmeden, eser/site sahibinin yazılı izini alınmadan kullanılamaz.


YENİ ROTA (Üçsöğüt Yaylası üzerinden): Hazırlanıyor
ELMAYANI SONRASI İÇİN ÖNEMLİ NOT: Likya Yolu ilk hizmete açıldığı dönemde Elmayanı Yaylası sonrasında Üçsöğüt Yaylası üzerinden Hisarçandır'a iniliyordu.

İlerleyen dönemlerde Hisarçandır'dan Elmayanı Yaylası'na çıkan toprak araç yolu da alternatif olarak eklendi ve birçok yürüyüşçü Üçsöğüt yerine toprak yolu tercih etmeye başladı. Toprak yol üzerinde yaylalar, manzaralar, yaşlı ardıç ağaçları ve bölgenin endemiği Şakayıkları (Mayıs ayı çiçeklenir) görebilirsiniz.

2018'de toprak yolun Palaz Yaylası'na kadar olan bölümü asfaltlamaya başlandığı için, 2019'da Üçsöğüt Yaylası rotasının işaretleri yenilendi. Daha kolay ve kalabalık gruplara uygun olan eski rota da (toprak yol) kapanmadı ve yürüme imkanınız bulunuyor.

(İlkbahar 2024 güncelleme) Çitdibi'ndeki işletme kapandı ve Çitdibi'nde işletme bulunmuyor.YENİ ROTA FOTOĞRAFLARI 

(Üçsöğüt Yaylası üzerinden)

Hazırlanıyor
TOPRAK YOL (ESKİ ROTA) FOTOĞRAFLARI 

(Toprak yoldan Palaz Yaylasından Hisarçandır'a iniş)

Elmayanı Yaylası'ndan çıkış

Palaz Yaylası

Toprak yoldan yürüyor olsanız da Elmayanı-Hisarçandır bölümü zor olmayan, görsel olarak keyif alacağınız bir parkurdur

HisarçandırDaha yeni Daha eski

نموذج الاتصال