WIKILOC CEP TELEFONU UYGULAMASI - KULLANIM KILAVUZUWikiloc, 2006 yılında hizmete açılan İspanyol menşeili GPS verilerinin paylaşıldığı GPS ve cep telefonu kullanımının artması ile rota gereksinimi duyan çok sayıda doğa sporuna (yürüyüş, bisiklet, motor sporları vb.) ait rotaların bulunabildiği kollektif bir paylaşım platformudur.

Çok sayıda uygulamada olduğu gibi Wikiloc’u da cep telefonunda kullanabilmek için belli bir ücret karşılığnda abone olmak gerekiyor. Benzer çok sayıda program olmasına rağmen rotalara erişim kolaylığı ve yaygın olması bakımından GPS cihazına belli bir ücret ödemek istemiyorsanız yürüyüş sırasında kendinizi güvende hissetmeniz bakımından akıllı telefonunuza programı indirip abone olabilirsiniz. (Haziran 2017 itibariyle ücretlendirme 3 aylık 10 TL., 1 yıllık 17 TL.)Alternatif programlar da bir şekilde sizden ücret talep ediyor. Offline haritaları çok yetersiz olabiliyor. Android ve IOS kullanıcıları kaçak (hacklenmiş) olarak da edinebiliyor. Ben o işlere bulaşmak istemem.Şimdi başlayalım tarife. Soru olursa her zaman desteğe açığım. Ama öncesinde siz de korkmadan kurcalayın.

Ekran görüntüleri ANDROID telefona aittir. IOS (Iphone, Ipad) için de benzer ekranlar bulunmaktadır.

Unutmayın cep telefonlarında program ve GPS sürekli açık kalırsa uzun soluklu yürüyüşlerde pil ve aşırı ısınma sorunu yaşayabilirsiniz. Cep telefonlarınızı yürüyüşte uyarı yapılan veya işaret olmayan kısımlarda kullanmaya gayret edin.

NOT: Bu arada ücretsiz nasıl açabilirim diyenler illa ki olacaktır eğer becerebilirseniz bu da mümkün. Cep telefonunun Internet explorer veya Chrome sayfalarından Wikiloc'a girip ihtiyacınız olan rotanın GPX dosyasını cep telefonuna indirdikten sonra indirdiğiniz dosyayı telefonunuzda bulup Wikiloc Cep uygulaması ile "çalıştır" dediğinizde dosya cep uygulaması üzerinde açılacaktır. Offline harita yüklemeyi ihmal etmeyin ama. Bunu da dosyanın son kısmında anlattım.


PDF dosyasını görüntüleyip, indirmek için link;

Share this:

5 yorum :

 1. 07.08.2018 günü Küçüksöyle-Kızlarsivrisi olarak kaydettiğim rotada zirveye çıktiğımızda dağın yüksekliği 3080 mt.gösterdiancak rotayı tamamlayıp kaydettiğimde yükseklik 2942 mt.oldu.Bu zirvenin bilinen yüksekliğidah önce de çıktığımda 3071 metredir.Bu farklılığın sebebi nedir.

  YanıtlaSil
 2. Bir yıllık Wikiloc abonesiyim. Son zamanlarda mesafeleri yanlış ölçüyor. Rotaya olmayan yollar ekliyor. 14.85 km lik rotayı 43, 885 km gibi gösteriyor.
  Sorunu nasıl çözebilirim?

  YanıtlaSil
 3. Ben yürüdüğüm rotları fceboockta paylaşamıyorum nasıl paylaşabilirim bu konuda bilgi rica ederim.

  YanıtlaSil
 4. Telefon uygulamasında bulunduğumuzya da istediğimiz bir noktanın koordinatlarını nasıl öğrenebiliriz. Bu özellik var mı. Aktif kullandığım bir program ama eksikliğini hissettiğim bir özellik. Belki de var da ben bulamıyorumdur.

  YanıtlaSil
 5. Bilgi verirseniz mutlu olurum.

  YanıtlaSil

 
Copyright © Likya Yolu hakkında: Rotalar, Rehber, Kitap, Harita, GPS. Designed by OddThemes | Distributed By Gooyaabi Templates